Gokarna 6.11.2007
Active Image Slunce, horký moře, chlazená lemon soda a Bob Marley. Prostě ráj na zemi.
Gokarna a přilehlé pláže jsou místem, které se jen tak nedá popsat. Já jsem tady podruhý, Ondřej už potřetí. Kdo tu jednou byl, už se bude vracet vždycky. Gokarna je malé městečko na západním pobřeží státu Karnataka vzdálené nedaleko největší indické turistické plážové oblastí Goa. Tady v Gokarně je ale božskej klid. Z ucha posvátné krávy se tady zrodil bůh Shiva.
Samotná Gokarna má krásnou pláž, okolo jsou potom další čtyři. My se nyní nacházíme na Kutle beach. Jde se sem asi čtvrt hoďky přes rozpálenou pláž podél podél moře, kolem malých templů.

Komentáře (5) | Celý článek...

Celý článek...
 
Přesun na jih aneb cesta indickým vlakem

Active Image Právě sedíme ve vlaku na jih. Kolem druhý v noci bychom měli vystoupit v Kumtě, což je už kousek od Gokarny.

Notebook vypadá v indickym vlaku fakt podivně. Vedle paní v sárí, vedle chlápků, který jsou jen omotaný kusem látky. Jízda indickým vlakem je opravdový zážitek. Ne nadarmo se říká, že kdo nejel v Indii vlakem jakoby by b Indii vůbec nebyl. Angličané zde vybudovali železnici a vytvořili tak dokonalé spojení mezi velkými i menšími městy po celé rozlehlé Indii.

Můžete jet nonstop i přes tisíc kilometrů, za minimální cenu a s veškerým komfortem jako je jídlo během cesty nebo možnost přespání. Většina Indů využívá klasický způsob přepravy, kterej se nám Evropanům a ostatním travellerům zdá hodně drsnej, tak raději využíváme tzv. sleeper.

Napište první komentář | Celý článek...

Celý článek...
 
Bombay

Active Image V Bombayi jsme přistáli něco po sedmé hodině ranní. Přivítal nás horký a vlhký vzduch. Podle plánu jsme se nejprve vydali vyzvednout jízdenku na vlak, kterou nám koupila hodná maminka kamaráda Kamila. Taxíkem jsme dorazili do moderní bombajské čtvrti plné nových obchodních center a shopping parků. Pot z nás lil, nicméně jsme to zvládli. Lístky byly úspěšně předány a nám se batoh odlehčil o jednu lahev Becherovky – ty český tuzéry. Naplno jsme se tedy mohli věnovat další záležitosti, kvůli které jsme sem vlastně přijeli. Enfield. Nejprve jsme se však ještě ubytovali za solidní peníz v centru Colaby v armádě spásy.

Najít obchod z Enfieldy nebylo tak snadný, jak jsme si mysleli. Když jsme ho konečně objevili, zjistili jsme, že mají momentálně k prodeji jen jeden a to za nehorázný prachy. Sedli jsme si však s majitelem a Ondřej si s ním krásně popovídal o všech motorkových záležitostech. Pán byl velice zběhlý a sám byl majitelem Enfieldu, takže jsme se krom toho, že nám nabídl náš první indický čaj dozvěděli co vše je důležitý při koupi starý motorky - jak postupovat ohledně papírů a další náležitosti. Obhlídli jsme ještě několik obchůdků, poptali se několika chlápků. A závěr? Enfieldy jsou v Bombayi zbytečně předražený, na jihu je jich prý více a taky mnohem levnější. Doporučili nám hlavně stát Goa. Máme kontakty na nějaký obchody, tak snad to vyjde.

 

Napište první komentář | Celý článek...

 
2.11. 2007 – letiště Bahrain

Active Image Naše cesta začala. Nejdelší část máme za sebou a právě odpočíváme na letišti v Arabských emirátech a čekáme na naše poslední letadýlko, které nás dopraví do konečné stanice – Bombay.

Ráno jsme vstávali v půl pátý. Peklo. Pro nás, kteří si velmi rádi přispí fakt síla. Ještě k tomu jsme měli včera takovou menší rozlučku s pár kamarády a do postele jsme se po posledních přípravách a opatřeních dostali prostě až kolem druhý. Skoro jsme tedy nespali a taky podle toho vypadáme. Letadlo z Ruzyně odlétalo po sedmý hodině. Na Dejvický jsme si rychle spěchali koupit MF Dnes. Z Ondřeje se totiž dneska stala mediální hvězda. Právě dnes, v den našeho odletu, vyšel v MF velký jednostránkový rozhovor s Ondrou na téma Dárfúr. Moc pěkný, fakt, líbí se nám. Jen aby mu to nestouplo do hlavy

Komentáře (1) | Celý článek...

Celý článek...
 
Před cestou
10, 9, 8, 7...nee, dnes je to právě 8 dní. 8 dní zbývá do našeho odletu do daleké Indie a napětí i starosti se začínají kupit. Stejně tak se v nás ale kupí touha po cestě, na kterou jsme tak dlouho čekali.
 
Následující půl rok se chystáme strávit v Indii. Touha po koupi staré anglické motorky Royal Enfield roste a v současné době se postupně mění v realitu.
 
Věříme, že na motorce se dostaneme tam, kam se většina cestovatelů nepodívá, že potkáme lidi, kteří se s námi podělí o svoje zážitky a že poznáme místa, která za to budou opravdu stát.

Komentáře (9) | Celý článek...

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 15