Kodagu, Madikeri, výstup na velkou horu a kosaaaaaaa Tisk E-mail
Napsal Jana Šedivcová   
[14.12.2007]

Do Madikeri jsme se těšili už dlouho. Po dlouhé době hory, chladnější vzduch, jiné klima. Samotné město nás však nijak nezaujalo. Pobyli jsme jeden den a hned další ráno jsme vyrazili dál.

 

Kodagu je horská oblast táhnoucí se několik desítek kilometrů směrem od Madekeri k Mangalore. Turistický průvodce mluví o spoustě treků, které si tady můžete dát. Zase tolik jsme jich nenašli a když, tak byly doslova prachsprostě komerční. Cesta s průvodcem spojená s pobytem v luxusním hotelu a jídlem. O tohle jsme zájem neměli. Rozhodli jsme se tedy pro vrchol ne zrovna vysoký, přesto krásný a podle slov místního průvodce celkem dobře dostupný. Kotebeta.

Když jsme dorazili pod Kotebetu, bylo už dost pozdě. Za pětihodinový trek je dobré vyrazit ráno a nikoli někdy kolem druhé odpolední, to by taky nemuselo dopadnout nejlépe. Usídlili jsme se tedy u místních vodopádů a přemýšleli co dál. Venku začala být pomalu zima a nám bylo jasné, že se tu ve stanu prostě přespat nedá. Náhle kolem nás přešel chlápek s puškou, že prý na slony, že jich je tu spousta a divokých. I my, většinou nebojácní, jsme dostali strach. Zaklepali jsme tedy u prvních dveří a milá indická rodinka nás na jednu noc vzala pod svou střechu.

Brzy ráno jsme vyrazili na Kotebetu. Všichni místní se shodli v jedné věci: samotní tam jít nemůžete, ztratíte se, jsou tam divocí sloni, někdo musí jít s vámi. A tak šel s námi milý klučina. Cesta byla nádherná. Vodopády, skály, stoupání a stoupání. Nahoře na kopci krásný templ, kde jsme obětovali banány a vonné tyčinky. Nádherný výlet.


Napište první komentář


Přidat komentář
  • Komentujte prosím relevantě k obsahu článku.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
Předmět:
Komentář:*Chci být informován emailem o budoucích komentářích
Code
Opište kód:

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Aktualizováno ( [14.12.2007] )
 
< Předch.   Další >